II Szkolny Konkurs
na Opowiadanie Bożonarodzeniowe w Języku Angielskim

THE MAGIC OF CHRISTMAS

Zachęcamy do udziału w konkursie na opowiadanie świąteczne w języku angielskim. Opowiadanie nie powinno liczyć więcej niż 250 słów. Powinno być zabawne, wzruszające lub pouczające. Zdjęcia, obrazki, itp. mile widziane. Opowiadania powinny być oddane nauczycielom języka angielskiego najpóźniej do piątku 20 grudnia  2012.

1. Cele konkursu

• zaangażowanie uczniów gimnazjum w rozwijanie umiejętności twórczego pisania w języku angielskim

• propagowanie nauki tego języka.

• kształtowanie wrażliwości literackiej

• propagowanie postaw tolerancji i otwartości

• ukazanie wartości i znaczenia różnorodności

2. Warunki uczestnictwa

W konkursie biorą udział uczniowie gimnazjum w dwóch kategoriach wiekowych:

I) klasy I i II

II) klasy III

3. Zasady i przebieg konkursu

• Uczestnicy konkursu przekazują pracę konkursową nauczycielowi języka angielskiego do  20 grudnia 2012 roku.

• Tematem pracy konkursowej jest opowiadanie na temat „The Magic of Christmas”. Głównym bohaterem opowiadania może być autor lub osoba fikcyjna, którą do życia powoła autor.

• Opowiadanie powinno być napisane zgodnie z kryteriami oceniania opowiadania jako wypowiedzi pisemnej na poziomie rozszerzonym egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego, zawartymi w informatorze gimnazjalnym z języka angielskiego.

• Długość pracy powinna mieścić się w limicie od 200 do 250 słów.

• Opowiadanie przekazane na konkurs nie może w żadnej swojej części stanowić plagiatu lub być kopią jakichkolwiek innych utworów.

• Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas apelu podsumowującego I semestr roku szkolnego 2012\2013.

• Jury składające się z nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum nr 4 w Ełku oceniać będzie prace pod względem: walorów literackich, kompozycji, poprawności gramatycznej
    i bogactwa językowego.

• Wręczenie nagród nastąpi w miesiącu lutym 2013 podczas apelu podsumowującego
    I semestr roku szkolnego 2012\2013.

Zdobywcy 3 pierwszych miejsc w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

wyniki konkursu