II Szkolny Konkurs
na Opowiadanie Bożonarodzeniowe w Języku Angielskim

THE
MAGIC OF CHRISTMAS

W grudniu 2012 roku już po raz drugi odbył się II Szkolny Konkurs na Opowiadanie Bożonarodzeniowe w języku angielskim. Celem konkursu było zaangażowanie uczniów
w rozwijanie umiejętności twórczego pisania w języku angielskim, propagowanie nauki tego języka, kształtowanie wrażliwości literackiej, propagowanie postaw tolerancji i otwartości oraz ukazanie wartości i znaczenia różnorodności.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:

I) klasy I i II

II) klasy III

Tematem pracy konkursowej było opowiadanie na temat „The Magic of Christmas”. Głównym bohaterem opowiadania mógł być autor lub osoba fikcyjna, którą do życia powołał autor. Opowiadanie powinno było być napisane zgodnie z kryteriami oceniania opowiadania, jako wypowiedzi pisemnej na poziomie rozszerzonym egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego, zawartymi w informatorze gimnazjalnym z języka angielskiego. Długość pracy mieściła się        w limicie od 200 do 250 słów.

Jury składające się z nauczycieli języka angielskiego Gimnazjum nr 4 w Ełku oceniło prace pod względem: walorów literackich, kompozycji, poprawności gramatycznej
 i bogactwa językowego.

W pierwszej kategorii - klas I-II przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Magda Bagińska I a

wyróżnienie  - Patrycja Bednarczyk I b

W drugiej kategorii - klas III przyznano jedno wyróżnienie – Mateusz Łajewski III b.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!