UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Piłka siatkowa jest dyscypliną bardzo popularną w Gimnazjum nr 4 w Ełku. Ciężkie treningi siatkarzy uzupełniane są licznymi turniejami, udziałem w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej i Szkolnym Związku Sportowym. Świetną lekcją poglądową był wyjazd na mecz Plus Ligi mężczyzn Indykpol AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz. Obserwując najlepszych; zarówno podczas rozgrzewki, a i zaciętego pięciosetowego meczu, uczniowie, jednocześnie zawodnicy UKS Herkules mogli się wiele nauczyć, a także uświadomić sobie, że kluczem do sukcesu jest ciężka praca.  Tak trenerzy, jak i zawodnicy podkreślali, że wiele elementów technicznych czy to z rozgrzewki, czy pojedynczych zagrań z meczu przeniosą na swoje treningi.  O tym, że udział na żywo w zawodach jest najlepszą metodą uczenie się sportu można było przekonać się po reakcjach uczniów- zawodników naszego klubu biorących udział w tym spotkaniu jako kibice. Nasza młodzież była pod dużym wrażeniem zarówno wysokiej kultury olsztyńskich kibiców jak i różnorodnych form dopingowania swojej drużyny przez kilkutysięczną widownię. Wyjazd ten był dobrą lekcją kibicowania. Możliwość obserwacji relacji trenerzy,  zawodnicy w czasie regulaminowych przerw, postawy zawodników w sytuacjach stresowych, walka do końca i atmosfera na hali, zbliżyła naszych uczniów do świata siatkówki przez duże S.

Wyjazd na mecz doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowo ze środków budżetu Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Ełku.