Gimnazjum nr 4 w Ełku kuźnią talentów siatkarskich

Gimnazjum nr 4 w Ełku to kuźnia talentów siatkarskich. Nasi wychowankowie grają w wielu klubach w Polsce. Przykładem zawodnika, którym zainteresowane  są  zespoły z Plus Ligi (najwyższej klasie rozgrywkowej) jest Krzysztof Modzelewski, Ambasador Akademii Siatkówki w Ełku. Podczas treningu SOS w naszym Gimnazjum w dniu 27.05.2015r. nasz wychowanek spotkał się z adeptami siatkówki trenującymi w naszym Gimnazjum. Młodzież wysłuchała z zaciekawieniem historii jaką przeszedł Krzysiek aby znaleźć się w Plus Lidze. Zawodnicy zadawali pytania dotyczące przebiegu kariery sportowej, zarobków siatkarzy, motywacji do treningów, ile trenuje się w 1 lidze oraz jaką drogę wybrać aby zrobić karierę
w siatkówce. Spotkanie było cennym doświadczeniem dla młodych siatkarzy zaczynających karierę oraz dla uczniów SOS z klasy trzeciej, którzy muszą wybrać drogę rozwoju siatkarskiego.
W spotkaniu uczestniczył również siatkarz Mateusz Lewoc, także ełczanin, który w tym roku zdał maturę w Olsztynie i podpisał kontrakt z klubem II ligi Piłki Siatkowej. Po spotkaniu była okazja do wspólnego treningu. Efektowne zbicia i zagrywki naszych absolwentów wzbudzały podziw wśród młodych zawodników i trenera Tomasza Przekopa, który jest dumny z przebiegu kariery swoich wychowanków. Organizatorem spotkania był Tomasz Przekop nauczyciel Gimnazjum.

Wychowankami naszej szkoły i Klubu UKS Herkules są także siatkarze kończący w tym roku wiek juniorki w znanych klubach w Polsce: Damian Sliż – Jastrzębski Węgiel i Łukasz Sternik – KS Norwid Częstochowa. Obydwaj siatkarze dostali propozycje gry czy to w Młodej Plus Lidze czy w II ligowych klubach siatkarskich.