MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO MAZURSKIEGO MŁODZIKÓW   W PIŁKĘ SIATKOWĄ ZAKOŃCZONE

UKS Herkules Ełk przy Gimnazjum nr 4  kończy rozgrywki z piątą lokatą.

W ostatni weekend drużyna UKS Herkules przy Gimnazjum nr 4 w Ełku zakończyła swój udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko Mazurskiego Młodzików w Piłkę Siatkową. W ostatnim meczu Herkules podejmował drużynę AZS Olsztyn. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Nasi zawodnicy rozegrali 14 meczów.

W sporcie a szczególnie młodzieżowym jest wszystko możliwe, czasami wygrane zawody w kilka minut  przegrywa się. Potwierdził to ostatni mecz z udziałem naszej drużyny. Po szybko wygranym secie 25:17, w decydującym  tai –breaku  Herkules przegrywa i tym samym zdobywa tylko 5 miejsce.

Opinie trenera i zawodników odnośnie zakończonych rozgrywek pokrywają się. W każdym ze spotkań brakowało nam przyjęcia i siły ataku – powiedzieli trener Herkulesa Marcin Kohlman po zakończonym meczu. Dodając, że okres młodzika są tylko  niejako wstępem do dalszych etapów rozwoju zawodnika.  Zadaniem trenera jest więc rozsądne „zarządzanie” siłami zawodnika, by ten wszedł  w następny etap nie tylko dużymi umiejętnościami,  ale przede  wszystkimi z  dużymi chęciami do podjęcia znacznie większego wysiłku. Nasi zawodnicy trenują tylko 3 razy w tygodniu.    W kontekście tego faktu  na tle drużyn olsztyńskich, które treningom poświęcają znacznie więcej czasu nie wypadliśmy źle.

Drużyna AZS Olsztyn wykazała się lepszą organizacją gry, jakby większym doświadczeniem. Olsztyńscy zawodnicy maja  większe możliwości ogrywania się.  W Olsztynie prawie w każdej szkole podstawowej i gimnazjum jest drużyna siatkówki dodaje Filip Gryncewicza zawodnik UKS  Herkules.

O tym, że w naszych  zawodnikach drzemie duży potencjał  świadczą wyniki uzyskane w kilku meczach z drużynami zajmującymi początkowe lokaty z AZS I Olsztyn czy ze Spartą Braniewo. Nasi zawodnicy toczyli równorzędną walkę przegrywając w tai – breakach. W ostatnim meczu z Olsztynem zabrakło najlepszego zawodnika Marka Połonskiego.

Z zawodników UKS Herkules należy wyróżnić  Mateusza Podbielskiego (równa gra podczas całego turnieju)    i  Bartłomieja Stradczuka ( skuteczny atak ).

Skład drużyny UKS Herkules:

Dariusz Ślisz, Mateusz Podbielski, Maciej Rutkowski, Tomasz Doroszko, Łukasz Sternik, Bartłomiej Stradczuk, Sebastian Markiewicz, Marek Połoński, Robert Boguszewski, Bartłomiej Żywno, Filip Gryncewicz .

Najważniejsze dla zawodników UKS Herkules jest możliwość uczestniczenia w rozgrywkach ligi wojewódzkiej.  Współzawodnictwo z najlepszymi drużynami w województwie nie tylko pozwala nam zdobywać doświadczenie ale także promuje piłkę siatkową w naszym  mieście a klub, szkołę w regionie. Olsztyn jest ośrodkiem o wielkich tradycjach siatkarskich, my jesteśmy raczej „białą plamą” na siatkarskiej mapie Polski – dodała Mirosława Modzelewska  prezes UKS Herkules.

UKS Herkules może uczestniczyć w rozgrywkach ligi wojewódzkiej dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Ełku                i Starostwa Powiatowego.