UKS Herkules  - Sport to dobry wybór  - podsumowanie 2009

Klub  UKS Herkules  jest  prężnie  działającym  klubem  pod  względem  szkolenia  młodzieży. Zawodnicy często osiągają wysoki wynik sportowy we współzawodnictwie z innymi szkołami na poziomie powiatu, rejonu i województwa. Zajęcia sportowe organizowane przez nasz klub cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, która bardzo chętnie w nich uczestniczy. Do rozwijania zainteresowań sportowych pewnością przyczynia się  organizowanie imprez sportowych z uczestnictwem zespołów z innych szkół o charakterze towarzyskim, jak i również walki o mistrzostwo powiatu, rejonu i województwa a także udział w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej.

W  2009r. w UKS.Herkules  działały  sekcje:

koszykówka dziewcząt -opiekun p. Joanna  Tyl, koszykówka chłopców -  opiekun p. Paweł Duba

piłka  siatkowa  chłopców  (grupa  starsza ) -  opiekun  p. Maciej Kosiorek

piłka  siatkowa  dziewcząt ( grupa  starsza) - opiekun p. Robert Bielecki

piłka  siatkowa  dziewcząt ( grupa młodsza) p. Marcin Kohlman, piłka  siatkowa  chłopców  (grupa młodsza) p. Marcin Kohlman

UKS Herkules  obejmuje opieką  także  młodzież   zajmującą  się  rekreacyjnie  sportem  poza  ww.  sekcjami (piłką  nożną, tańcem, tenisem stołowym i lekką  atletyką).

W 2009 roku drużyny piłki siatkowej UKS Herkules brały udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej  w trzech  kategoriach młodzik, młodziczka i kadet.  W ramach przygotowań, dla każdej grupy liczącej po 12 zawodników, zorganizowano,  trzy razy w tygodniu treningi, na hali sportowej Gimnazjum nr 4 w Ełku. Zawodnicy przygotowując się do rozgrywek ligowych, a także do rozgrywek w ramach SZS uczestniczyli w turniejach i sparingach osiągając także sukcesy sportowe.

Np. II  miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców  Pamięci Macieja Kupisa 2009, III miejsce na turnieju piłki siatkowej dziewcząt kategorii kadet w Giżycku,

Największym osiągnięciem jest awans do finału mistrzostw Województwa w ramach SZS w piłce siatkowej chłopców.

Rozgrywki  Ligi Wojewódzkiej  rozpoczęły  się październiku2009r. i  I etap rozgrywek grupowych zakończył się w grudniu. Zawodnicy UKS Herkules rozegrali 22 mecze z drużynami całego województwa w tym połowa były to mecze wyjazdowe między innymi: Olsztyn, Elbląg  Iława Ostróda, Giżycko Bartoszyce itp.

Harmonogram rozgrywek piłki siatkowej w ramach  ligi wojewódzkiej w kategorii młodzików, młodziczek, i kadetów znajduje się na stronie Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej  http://www.wmzps.org/. Realizując zadanie poprzez udział w zawodach, turniejach zawodnicy reprezentowali i promowali powiat ełcki, miasto Ełk i szkołę tj. Gimnazjum nr 4 w Ełku. Uczestnicy turniejów i zawodów otrzymywali  gadżety z logo powiatu i herbem Ełku, nagrody z materiałami promocyjnymi, zawodnicy mają stroje sportowe identyfikujące drużyny naszym  rejonem, miastem i szkołą. Informacje o rozgrywanych w ramach projektu zawodach, turniejach  ukazywały się w prasie lokalnej,  na stronach www.g4.elk.edu.pl

Uczniowie – zawodnicy korzystający  z zajęć zaproponowanych im przez UKS Herkules mogli oni pod opieką nauczycieli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania sportowe. Jednocześnie zapoznali się z zasadami pomocy przedmedycznej. Wyposażyło to uczniów w  wiedzę ratującą zdrowie ich i ich najbliższych. Poprzez udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, uczniowie mogli lepiej poznać swoich szkolnych kolegów, co z pewnością przyczyniło się do integracji młodzieży gimnazjalnej i do nabycia umiejętności poprawnego zachowania się w grupie rówieśniczej.

Realizacja tych działań wspierana była  miedzy innymi finansowo ze środków budżetu Powiatu Ełckiego w ramach realizacji zadania „ Sport to zawsze dobry wybór – popularyzowanie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży gimnazjalnej”.