UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „HERKULES”
PRZY GIMNAZJUM NR 4 W EŁKU

19-300 EŁK UL. GRODZIEŃSKA 1

tel. 087 621 13 63, e-mail g4@elk.edu.pl

Liga Wojewódzka Młodzików rok 2013/14 - podsumowanie

Nadszedł czas na podsumowanie występu ełckiego Herkulesa działającego przy Gimnazjum nr 4 w Ełku w Lidze Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej.  Uczestniczyliśmy    w 6 turniejach – 2 organizowaliśmy w naszej szkole i 4 turniejach wyjazdowych. Założenia przedsezonowe zespołu zostały osiągnięte, mianowicie ogrywanie się i zdobywanie cennego doświadczenia. Z turnieju na turniej drużyna grała coraz lepiej. Popełnialiśmy mniej błędów wynikających z umiejętności elementów technicznych oraz mieliśmy wiele okazji do ćwiczenia różnych form systemów obrony i ataku. Chłopcy nawiązywali równą walkę z doświadczonymi       i kompletnymi zespołami naszego województwa z Olsztyna, Elbląga i Ostródy, jednak udało im się odnieść tylko dwa zwycięstwa. Wygranych spotkań mogło być trochę więcej lecz w wielu sytuacjach chłopcom zabrakowało trochę szczęścia i doświadczenia, zwłaszcza w końcowych momentach meczów. Dużą bolączka jest to, że wszystkie grające w lidze drużyny trenują już 3-4 rok, zaczynając w klasie 4 szkoły podstawowej, my trenujemy dopiero 2 rok robiąc, nabór       z chłopaków z których większość wcześniej grała w piłkę nożną albo nic nie trenowała.  Inny problem to brak możliwości organizowania sparingów z innymi szkołami w mieście i okolicy, tym samym ogrania w sytuacjach meczowych.

Skład UKS Herkules:

Daszkiewicz Krzysztof, Maciejak Marek, Przekop Łukasz, Sternik Adam, Matys Sebastian, Stankiewicz Jakub, Kosiorek Szymon, Sobota Jakub (Gimnazjum nr 2), Zdziennicki Wiktor, Mroczkowski Jakub, Malinowski Szymon, Szeszel Wojciech, Kwiatkowski Eryk, Kopiczko Kamil.

Na wyróżnienie w zespole zasługuje przyjmujący Krzysztof Daszkiewicz oraz rozgrywający Adam Sternik.