PODGLĄDAMY NAJLEPSZYCH

14. 12. 2012 młodzież z drużyn siatkarskich realizujących program Siatkarskich  z Gimnazjum nr 4 w Ełku po raz kolejny uczestniczyła w meczu Plus Ligi mężczyzn w Olsztynie. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami mogli podziwić  mecz Indykpol AZS Olsztyn ze Skrą  Bełchatów.  Wyjazd do Olsztyna był doskonałą lekcją poglądową, tym bardziej że piłka siatkowa jest dyscypliną bardzo popularną w Gimnazjum nr 4 w Ełku.  Obserwując najlepszych- zarówno podczas rozgrzewki, a i zaciętego czterosetowego meczu, uczniowie, jednocześnie zawodnicy UKS Herkules mogli się wiele nauczyć, a przede wszystkim uświadomić sobie, że kluczem do sukcesu jest ciężka praca.  Tak trenerzy, jak        i zawodnicy podkreślali, że wiele elementów technicznych czy to z rozgrzewki, czy pojedynczych zagrań z meczu mogą przenieść na swoje treningi oraz wykorzystać je podczas licznych meczów rozgrywanych w ramach Ligi Wojewódzkiej    i rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. O tym, że udział na żywo w zawodach jest najlepszą metodą uczenie się sportu można było przekonać się po reakcjach uczniów- zawodników naszego klubu biorących udział w tym spotkaniu jako kibice. Nasza młodzież była pod dużym wrażeniem wysokiej kultury olsztyńskich kibiców, którzy to do końca dopingowali swojej drużynie. Wyjazd ten był dobrą lekcją kibicowania. Możliwość obserwacji relacji trenerzy, zawodnicy w czasie regulaminowych przerw, postawy zawodników w sytuacjach stresowych, walka do końca i atmosfera na hali, zbliżyła naszych uczniów do świata siatkówki przez duże S. Po zakończeniu meczu młodzież mogło spotkać się             z czołowymi siatkarzami – zrobić z nimi zdjęcie i uzyskać autografy od swoich idoli.

Wyjazd na mecz doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowo ze środków budżetu Urzędu Miasta Ełk.