UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „HERKULES”
PRZY GIMNAZJUM NR 4 W EŁKU

19-300 EŁK UL. GRODZIEŃSKA 1

tel. 087 621 13 63, e-mail g4@elk.edu.pl

Awans do finału Mistrzostw Województwa

w piłce siatkowej chłopców

Pierwszym szczeblem po drodze to finału województwa były rozgrywki o Mistrzostwo Miasta i Powiatu Ełckiego. Do tych rozgrywek stawiły się wszystkie ełckie gimnazja oraz gimnazjum powiatowe, w sumie 5 drużyn z Ełku. Turniej został zorganizowany przy współpracy z Gimnazjum nr 4 w Ełku na hali sportowej ełckiego MOSiRu, z powodu marnego zainteresowania niedawno reaktywowanego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Za faworytów uznano dwa ełckie gimnazja: Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 3. Jak się później okazało to właśnie te dwa gimnazja wiodą prym wśród ełckich szkół gimnazjalnych. Bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 4 w Ełku, które nie miało sobie równych i bezapelacyjnie zajęło pierwsze miejsce w Ełku. W drużynie Gimnazjum nr 4 grają zawodnicy klubu UKS Herkules którzy ogrywają się w lidze wojewódzkiej w kategorii kadetów i młodzików.

Tydzień po rozgrywkach „ełckich”, również w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się turniej o Mistrzostwo Rejonu VI w piłce siatkowej chłopców. W turnieju tym zagrały ekipy z Ełku: Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 3 (ze względu na absencję drużyny z powiatu gołdapskiego) oraz Gimnazjum nr 4 z Giżycka i Gimnazjum nr 1 z Olecka.

Tu również podopieczni Macieja Kosiorka z miejscowej „czwórki” napotykając opór zaledwie ze strony rówieśników z Giżycka, pokonując ich ostatecznie 2:1, awansowali o kolejny szczebel w rozgrywkach szkolnych.

Gospodarzem Mistrzostw Regionu III w piłce siatkowej chłopców została niewielka miejscowość pod Szczytnem – Dźwierzuty. Chłopcy z tamtejszego gimnazjum po raz pierwszy awansowali aż tak wysoko i to właśnie ich szkole powierzono organizację zawodów tej rangi.   16 grudnia w Dźwierzutach, na reprezentantów  Gimnazjum nr 4 z Ełku czekali następujący rywale: gospodarz turnieju, Gimnazjum nr 4 z Giżycka, Gimnazjum nr 1 z Mrągowa.

Poziom zawodów był już bardziej wyrównany, jednak sytuacja wyglądała podobnie jak w poprzednich turniejach. Wszyscy ostrzyli sobie zęby na chłopaków z Ełku a oni bez skrupułów „wgniatali ich w parkiet” pokonując wszystkich do 0 i nie pozostawiając wątpliwości, kto rządzi nad siatkami w tej części naszego województwa. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Giżycka, które swojej szansy na awans do rozgrywek wojewódzkich szukać będzie w turnieju barażowym.

Bezpośredni awans i pierwsze miejsce w Mistrzostwach Regionu III wywalczyło Gimnazjum nr 4 z Ełku w składzie: Mateusz Kędzierski, Kamil Kozłowski, Jakub Szklanko, Mateusz Kulik, Jakub Dobkowski, Jędrzej Jasnos, Krzysztof Pajko, Konrad Wyłucki, Filip Wysocki, Mariusz Nerkowski, Piotr Grzybowski.