PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

WARMIŃSKO- MAZURSKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

Sport szkolny to przede wszystkim obowiązkowa aktywność fizyczna dzieci w wieku szkolnym. Z roku na rok jego znaczenie wzrasta, tak jak rośnie w środowisku uczniowskim powszechność   i popularność gier komputerowych, portali społecznościowych, czatów itp.        W celu rozwijania kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży szkolnej powstał Szkolny Związek Sportowy. Do jego zadań należy m.in. organizacja rozgrywek sportowych i promowanie zdrowego stylu życia, dlatego też poza kryterium wyniku SZS stawia na upowszechnienie i masowość konkurencji.

12 grudnia 2011 r. w Olsztynie odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2010/2011 Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego z udziałem Senatora RP Pana Marka Konopki, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Pani Grażyny Przasnyskiej oraz Dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie PaniAlicji Ruteckiej .      W spotkaniu uczestniczyli również burmistrzowie, starostowie, dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.
Uroczystość prowadził Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Wacław Wasiela.
      Wyróżniono 10 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych po raz pierwszy znalazły się dwie ełckie szkoły.  Wśród 215 szkół podstawowych na 7 miejscu została sklasyfikowana Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku,  a wśród 170 sklasyfikowanych gimnazjów także na 7 miejscu znalazło się Gimnazjum nr 4 w Ełku.

W pierwszej dziesiątce w Rankingu Sportowym Warmińsko Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok 2010/2011 w kategorii gmin na 6 miejscu znalazło się miasto  Ełk. Wszystkim wyróżnionym zostały wręczone puchary i dyplomy,  natomiast zaproszeni goście życzyli wszystkim nagrodzonym  dalszych sukcesów sportowych.

Warto podkreślić, że tak wysokie lokaty odnotowano po raz pierwszy, co jest niewątpliwie sukcesem młodych zawodników, ale też wyrazem zaangażowania doskonale wykształconej kadry i dobrego klimatu dla rozwoju sportu szkolnego, jaki tworzą władze miasta.