Gimnazjum nr 4 w Ełku w finale  Mistrzostw Województwa  SZS w piłce siatkowej chłopców.

Drużyna siatkarzy Gimnazjum nr 4 w Ełku z powodzeniem przeszła eliminacje miejskie pokonując bez straty seta drużyny pozostałych trzech gimnazjów ełckich, następnie wygrała Turniej Rejonu VI pokonując Gimnazjum z Wilkas i Gimnazjum z Olecka. Zawody Rejonowe odbyły się w Gimnazjum nr 4 w Ełku. Siatkarzy dopingowali uczniowie naszej szkoły, którzy licznie gromadzili się na trybunach. Była to lekcja wychowawcza i jednocześnie dla wielu nauka kulturalnego kibicowania.

7 grudnia drużyna siatkarzy z Gimnazjum  4 wzięła udział w Mistrzostwach Regionu III odbywających się w Wilkasach. Zespół rozegrał trzy spotkania. Pierwszą sportową walkę  zawodnicy stoczyli z drużyną z Pasymia. W tym czasie musieli zapoznać się z warunkami panującymi na hali i stylem gry przeciwnika. Chłopcy zagrali spokojnie, bez ryzyka, co zaowocowało wygraną 2 : 0. W drugim meczu uczniowie z G 4 nie docenili przeciwnika, podeszli do rywala zbyt luźno i stracili jednego seta. Ostatecznie wygrali z drużyną z Wilkas 2 :1. Najbardziej wymagającym przeciwnikiem, okazał się zespół z Dźwierzut, z którymi chłopcy z G 4 spotkali się już podczas turnieju Volleymania- wówczas niestety nie udało się  im wygrać. Tym razem szczęście zawodnikom z G4 dopisało. Po zaciętej walce wygrali 2 : 1.

Ostatecznie mistrzostwa zakończyły się zwycięstwem uczniów z ełckiego gimnazjum .Drużyna awansowała do mistrzostw województwa, które odbędą się wiosną.

Na szczególne wyróżnienie zasługują : Bartłomiej Żywno, który mimo problemów zdrowotnych wykazał się niezwykłą walecznością, kapitan zespołu  Kacper Janulewicz, Konrad Sakowski oraz Maciej Rutkowski , bez których zwycięstwo byłoby niemożliwe.

Gimnazjum nr 4 Ełk reprezentowali : Rutkowski Maciej. Janulewicz Kacper, Sakowski Konrad, Żywno Bartłomiej, Karpowicz Kuba, Gryncewicz Filip. Kaczerewski Mateusz, Doliwa Szymon, Jureczka Wojciech, Smoła Michał oraz libero Budukiewicz Konrad, Zajączkowski Rafał.

Gimnazjaliści wzięli udział w mistrzostwach dzięki wsparciu Samorządu Miasta Ełk.