Gala sportu szkolnego

We wtorek (8 grudnia) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala Sportu Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Organizowana każdego roku uroczystość ma specjalny charakter, bo gromadzi przedstawicieli szkół, miast i gmin, działaczy sportowych oraz władze naszego województwa. Zjawili się goście specjalni: wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Śląska- Zyśk, kurator Oświaty na Warmii
i Mazurach Grażyna Przasnyska, wiceprezydent Miasta Olsztyn Jarosław Słoma, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan.

Podczas uroczystości przedstawiono wyniki rankingu prowadzonego przez SZS  w Olsztynie. Jako jedyne Gimnazjum z Ełku znaleźliśmy się wśród zaproszonych na tę uroczystość. VII miejsce w województwie na ok. 150  sklasyfikowane  gimnazja to wyróżnienie, na które pracowali nasi uczniowie z nauczycielami wychowania fizycznego przez cały ubiegły rok szkolny.

Spotkanie poprowadził przewodniczący SZS na Warmii i Mazurach Wacław Wasiela, który zauważył, że w szkole wszystko się zaczyna: kształtowanie charakterów, szukanie pasji, poczucia własnej wartości, a rozwój fizyczny i umysłowy stanowią nierozerwalną całość.

Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom. To ich sportowe pasje zapewniły naszej szkole tak wysoką pozycję.