WRZESIEŃ MIESIĄCEM SPORTOWYCH SUKCESÓW NASZYCH UCZNIÓW

Rozgrywki SZS-u w roku 2014/ 2015 rozpoczęły  tradycyjnie sztafetowe biegi przełajowe. 30 IX  na linii startu stanęły sztafety wszystkich ełckich gimnazjów . Mając na uwadze ciężką trasę biegu (górzystą i piaszczystą), fizyczny  i psychiczny potencjał swoich  zawodników opiekun każdej grupy opracował jedynie słuszną (według niego) taktykę biegu. Jak wykazała kolejność  sztafet na mecie najskuteczniejszą okazała się nasza. Zwycięstwo męskiej sztafety i zajęcie  II miejsca przez kobiecą drużynę  nie przyszło nam jednak łatwo.  Każda zmiana  obfitowała w gwałtowne zwroty akcji.  Przeciwnicy  do końca próbowali wyrwać nam palmę pierwszeństwa (męska sztafeta) i przesunąć na dalsze niż  II miejsce (dziewczęta) .

Składy naszych drużyn. Chłopcy: Kunda Oskar, Waszkiewicz Kamil, Dobkowski Adam, Zujko Piotr, Rózio Bartłomiej, Kamiński Piotr, Malinowski Patryk, Malinowski Szymon, Daszkiewicz Krzysztof, Bazydło Konrad. Dziewczęta: Wiktoria Surynt, Wesołowska Katarzyna, Magda  Bagińska, Wiktoria Jabłońska, Aleksandra Broda, Olga Szczawińska, Monika Kamińska, Weronika Albin, Emilia Zielińska, Wiktoria Truszkowska.

Cztery dni wcześniej, 26 X w hali sportowej na ul. św. M.M . Kolbego odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt zorganizowany przez Salos  Ełk. W turnieju uczestniczyły  drużyny: Gimnazjum nr 4 Ełk, Salos Ełk, Sprint Płociczno, dwa składy Gio …Issa Rcho z Włoch. Dobra zagrywka, silny atak zaowocowały zdecydowaną przewagą  naszego zespołu nad przeciwniczkami. Sporadyczne złe odebrania powodujące chaos  na boisku były nadrabiane świetną motoryką naszych dziewczyn. Zespół Gimnazjum nr 4 rozegrał cztery mecze. Oto ich rezultaty:

1.       Gim. Nr 4 – Sprint  Płociczno - 2:1

2.       Gim . Nr 4 – I zespół Gio …Isso Rcho  -2:0

3.       Gim . Nr 4 - II zespół Gio …Isso Rcho- 2:0

4.       Gim Nr 4 –Salos Ełk-  2:0

Ostatecznie kolejne trzy pierwsze miejsca zajęło:

1.       Gimnazjum Nr 4 Ełk

2.       Salos Ełk

3.       Sprint Płociczno

Najlepszą zawodniczką turnieju sędziowie uznali Katarzynę Wesołowską z naszego gimnazjumSkład naszego zespołu: Katarzyna Wesołowska, Julia Głowacka, Steer Gabrysia, Wiktoria Surynt,  Makarska Natalia,  Piekarska Magdalena, Sigiel Natalia, Wiktoria Truszkowska, Aleksandra Pretko, Mirella Narewska, Patrycja Trojanowska. Trener : Robert Bielecki.