KOLEJNE ZWYCIĘSTWO SIATKARZY I SIATKAREK

20 października w Wilkasach odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców
w ramach rozgrywek  Szkolnego Związku Sportowego etap rejonowy
rejonu VI  Moje boisko Orlik.

Bilans wszystkich meczy chłopców szokował. Nasi siatkarze nie oddali żadnego seta. Zagrywki, odebranie i atak w wykonaniu naszych był prawdziwym majstersztykiem. Podobny poziom prezentowała nasza dziewczęca drużyna. Wprawdzie dziewczęta zajęły II miejsce ale
w niczym nie ustępowały zwycięskiej drużynie Giżycko nr 2. Wyniki turnieju w Wilkasach są potwierdzeniem, że szkolenie naszych drużyn idzie w dobrym kierunku. Wypracowane przez trenerów rozwiązania, sprawdzone między innymi w takich jak to spotkaniach - są kluczem, który otworzy drogę do kolejnych zwycięstw. Obydwie nasze drużyny zakwalifikowały się do rozgrywek regionu III  Moje boisko Orlik.

Chłopcy                                                     Dziewczęta

1.   Gimnazjum nr 4 Ełk                        1. Giżycko nr 2

2.    Gimnazjum Wilkasy                       2. Gimnazjum nr 4 Ełk

3.   Gimnazjum nr 1 Giżycko                  3. Giżycko nr 1

4.   -                                                  4. Gimnazjum Wilkasy

Składy naszych drużyn

Dziewczęta: Głowacka Julia, Makarska Natalia, Narewska Mirella, Sigiel Natalia, Steer Gabriela, Surynt Wiktoria, Trojanowska Patrycja, Wesołowska Patrycja, Pretko Aleksandra.

Chłopcy:  Daszkiewicz Krzysztof, Maciejak Marek, Sternik Adam, Malinowski Szymon, Zdziennicki Wiktor, Kopiczko Kamil, Wojsław Patryk, Wiszniewski Mateusz, Niksa Krystian, Wyłucki Oskar, Tokarzewski Mateusz.

NA BOISKACH SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

Bieg ku czci Jana Pawła II

16 X 2014r. na placu Jana Pawła II,  przy prezentacji myśli Jana Pawła II w poezji
i piosence odbył się bieg ku czci tego wielkiego Polaka. Dystanse do pokonania były różne od 1000m (kl. I dziewczęta), po 2000m (kl. II,  III chłopcy). Sposób zliczania zdobytych przez biegnących punktów sprzyjał bądź drużynom przeciętnym ale licznym, bądź dysponującymi nielicznymi ale wybitnymi biegaczami. Nasze drużyny damskie i męskie mało liczne i składające się z przeciętnych  biegaczy ostatecznie zajęły  III miejsce. Jedynie dziewczęta rocznik 1999
i 2000 stawiły czoła postawionym  wymogom i przy oddzielnej punktacji  zajęłyby  I miejsce. Gorycz porażki i radość ze zwycięstwa organizatorzy nagrodzili jednakowo: torebką cukierków
i niskokaloryczną, gorącą pomidorówką.  Na uwagę zasługuje postawa: M. Kamińskiej,
M. Truszkowskiej, A. Brody, A. Dobkowskiego, K. Bazydło, K. Daszkiewicza, B. Rózio,
S. Malinowskiego i O. Kundy.

Pod koszem

22 października w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 odbyły się rozgrywki w koszykówkę dziewcząt. W myśl zasady „Strzeż się stereotypów, często prowadzą do przegranej”         opiekun grupy p. J. Tyl w zależności od drużyny z jaką się potykała reprezentacja,  stosowała wybiegi znane trenerom pewnym swego fachu. Miała pomysł na grę, co skutkowało tym, że naszą drużynę przyjemnie było oglądać w akcji. Nasze koszykarki uległy jedynie reprezentacji Gimnazjum nr 2 (klasa sportowa)  i tym samym zajęły II miejsce. To osiągnięcie  warto  podkreślić z uwagi na to, że gro zespołu stanowiły uczennice klas pierwszych.

Skład drużyny: Węgrowska Gabriela, Tyl Natalia, Danowska Marta, Akacka Wiktoria, Baranowska Julia, Szczotko Joanna, Jabłońska Wiktoria, Zawistowska Aleksandra, Makarska Natalia, Korf Karolina, Narewska Mirella, Hapon Agata, Surawska Kamila, Szyłak Natalia.

Ta matematyka

23 października na stadionie miejskim zmierzyły się męskie reprezentacje w piłce nożnej. Wprawdzie nasi reprezentanci zajęli IV, czyli ostatnie miejsce ale wstydu nie przynieśli. Mecze, które rozegrali z nami przeciwnicy, nie były spacerkiem. Każdy punkt musieli wyszarpać w ciężkiej walce, bowiem nie ustępowaliśmy im poziomem gry. O kolejności ostatecznie zadecydowały małe punkty.

Skład drużyny : R. Chomicz, P. Malinowski, K. Bazydło, T. Bukowski, Sz. Mużyło,
M. Doliasz, S. Matys , M. Ramotowski, J. Dziedziech.