Siatkarze Gimnazjum nr 4 w Ełku na podium

Finału Wojewódzkiego Piłki siatkowej chłopców w 2013r.

Drużyna siatkarzy Gimnazjum nr 4 w Ełku z powodzeniem przeszła wszystkie etapy rozgrywek eliminacyjnych i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego SZS, zdobywając w Finale Wojewódzkim SZS trzecie miejsce

Eliminacje miejskie drużyna z Gimnazjum nr 4 wygrała bez straty seta pokonując drużyny pozostałych trzech gimnazjów ełckich, następnie wygrała Mistrzostwo Rejonu VI pokonując Gimnazjum z Wilkas i Gimnazjum z Olecka. Zawody Rejonowe odbyły się w Gimnazjum nr 4
w Ełku. Siatkarzy dopingowali uczniowie naszej szkoły, którzy licznie gromadzili się na trybunach.

Następnym etapem były Mistrzostwa Rejonu III , które odbyły się w Wilkasach i w których zespół z Ełku wygrał 3 mecze pokonując zespoły z Wilkas , Pasymia i Dźwierzut, awansując bezpośrednio do Finału Wojewódzkiego SZS

Finał Wojewódzki odbył się 15 maja w Olsztynie. Zakwalifikowały się 4 drużyny gimnazjalne
z naszego województwa: Gimnazjum nr 8 i Gimnazjum nr 4 z Olsztyna gimnazjum z Braniewa
i Gimnazjum nr 4 z Ełku.

Zacięty pojedynek nasi zawodnicy stoczyli z Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, przegrywając w tie- breku na przewagi. Niestety bez ugranego seta chłopcy przegrali z faworyzowanym, ogranym także na arenie ogólnopolskiej,  zespołem Gimnazjum nr 8 w Olsztynie.

Mimo bardzo dużego zaangażowania i sporych umiejętności naszych zawodników przeważyło przede wszystkim brak ogrania naszej drużyny. Chłopcy nie mają wielu możliwości grania. Trudno znaleźć w naszym rejonie drużyny piłki siatkowej, stąd problem ze znalezieniem sparingpartnera  i występujące od wielu lat problemy z ograniem drużyny- powiedział trener Marcin Kohlman.

Ostatecznie Gimnazjum nr 4 w Ełku zajęło 3 miejsce w Finale Wojewódzkim SZS. Jest to duży sukces,  gratulujemy chłopakom, a pokonanie drużyn olsztyńskich jeszcze przed nimi.

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Bartłomiej Żywno oraz Maciej Rutkowski , bez których zwycięstwo byłoby niemożliwe.
Gimnazjum nr 4 Ełk reprezentowali: Rutkowski Maciej. Janulewicz Kacper, Sakowski Konrad, Żywno Bartłomiej, Karpowicz Kuba, Gryncewicz Filip, Kaczerewski Mateusz, Doliwa Szymon, Jureczka Wojciech, Smoła Michał oraz libero Budukiewicz Konrad, Zajączkowski Rafał.

Trener Marcin Kohlman