IX MAZURSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ ZA NAMI

W środę, 12 maja w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się IX Mazurski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Turniej odbywa się cyklicznie od 9 lat i wpisał się już w kalendarz imprez szkolnych. Organizacja imprezy wpływa na popularyzację sportu w szkole, integruje młodzież,  uczy zachowania i kibicowania na imprezach sportowych. Poza gospodarzami czyli drużyną siatkarek UKS Herkules Ełk wystąpiły zespoły: Gimnazjum nr 2 w Giżycku, Gimnazjum  Ruciane Nida, Gimnazjum nr 3 Ełk. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Cztery na sześć spotkań zakończyły się wynikiem 2:1, co świadczy wysokim poziomie sportowym uczestniczących drużyn.  Było dużo sportowej walki, dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Gimnazjum nr 2 Giżycko        najlepsza zawodniczka: Agnieszka Grodzka

2. Gimnazjum nr 4 Ełk               najlepsza zawodniczka: Martyna Wesołowska

3. Gimnazjum nr 3 Ełk               najlepsza zawodniczka: Edyta Bogurska

4. Gimnazjum Ruciane –Nida      najlepsza zawodniczka: Paulina Niecikowska

Drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami  oraz słodką niespodzianką  a najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn - statuetkami.

Turniej został  zorganizowany dzięki wsparciu finansowemu samorządu miasta Ełku w ramach realizacji zadania publicznego zakresu kultura fizyczna.

Skład drużyny UKS Herkules przy Gimnazjum nr 4: Martyna Wesołowska, Kinga Lewandowska, Aleksandra Erdmann, Katarzyna Mielziuk, Ewa Ciborowska, Emilia Truszkowska i Natalia Sternik.

Trener i organizator turnieju: Robert Bielecki