19-300 EŁK UL. GRODZIEŃSKA 1

tel. 087 621 13 63, e-mail g4@elk.edu.pl

Liga Wojewódzka Młodzików w Piłce Siatkowej chłopców rozpoczęta!

Miażdżąca przewaga UKS Herkules Ełk nad UKS Pasym na inaugurację rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików w piłce siatkowej.

18 listopada 2010r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 4 w Ełku rozegrany został pierwszy mecz w ramach Ligi Województwa Warmińsko- Mazurskiego Młodzików w Piłce Siatkowej chłopców. Spotkanie UKS Herkules Ełk z UKS Pasym zakończyło się zwycięstwem tego pierwszego 3:0 (25:16; 25:19; 25:13).

O ile dwa pierwsze sety od początku do końca przebiegały pod dyktando zawodników drużyny UKS Herkules Ełk, o tyle trzeci set rozpoczął się bardzo nerwowo dla drużyny gospodarzy. Kilkakrotnie zawodnicy z Pasymia prowadzili różnicą kilku punktów. Gdy przy wyniku 9:9 zdawało się, że zawodnicy UKS Herkules przełamią w końcu przewagę przeciwnika, ci ponownie odskoczyli na „odległość” dwóch punktów.

Zakusy na zwycięstwo przeciwnika ukróciła w końcu zdecydowana interwencja trenera UKS Herkules Marcina Kohlmana. Jego kilka cennych wskazówek zaowocowało coraz lepszą grą drużyny z Ełku.

Nadzwyczaj pechową dla zawodników Pasymia okazała się cyfra 13. Przy wyniku 13:11 dla drużyny z Ełku w polu zagrywek stanął Sebastian Markiewicz. Pięć doskonałych zagrywek tego zawodnika doprowadziło do wyniku 18:11 dla UKS Herkules. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:13. Liczne błędy zawodników zespołu Pasymia, takie jak: słaba zagrywka, brak odbioru, pasywny atak oraz błędy komunikacji trener usprawiedliwiał ich młodym wiekiem           i brakiem doświadczenia. Prawdziwą furorę na boisku robił natomiast libero tej drużyny Wojtek Charytoniuk. Ten najmłodszy (11 lat) uczestnik spotkania, o ile zdecydowanie odbiegał warunkami fizycznymi od pozostałych zawodników, o tyle swoją postawą mógł dać przykład najlepszym. Na wyróżnienie zasługuje także gra: Bartłomieja Stradczuka, Łukasza Sternika (obydwaj UKS Herkules ) i Pawła Brzozowskiego (UKS Pasym).

Cieszy także coraz większe zainteresowanie rozgrywkami w piłkę siatkową wśród rodziców i uczniów Gimnazjum nr 4 w Ełku oraz trenerów i sympatyków siatkówki. Głośno dopingowało drużynę gospodarzy około 100 kibiców.

Skład UKS Herkules: Maciej Rutkowski, Łukasz Sternik (kapitan), Bartłomiej Stradczuk, Tomasz Doroszko (libero), Jakub Dec (libero), Marek Poloński, Mateusz Podbielski, Filip Gryncewicz, Sebastian Markiewicz, Damian Śliż, Bartłomiej Żywno, Robert Boguszewski.

W następnych meczach zawodnicy z Ełku zmierzą się z 3 drużynami z Olsztyna                 i z Braniewa.

Realizacja udziału w lidze wojewódzkiej wspierana jest miedzy innymi finansowo ze środków budżetu Urzędu Miasta Ełk oraz ze Starostwa Powiatowego w Ełku.