Ul. Grodzieńska 1    19-300 Ełk      tel./fax 87 732 64 23    e-mail: g4@elk.edu.pl

KONTAKT

ARCHIWUM ZDJĘĆ

ARCHIWUM

 

STRONA GŁÓWNA

 

Przyroda na ekranie - interesujące spotkanie z przyrodnikiem

     22 listopada 2017 r. nasi uczniowie - członkowie i  sympatycy koła "Azymut" (31 osób)  pod opieką p. Danuty Krupińskiej wzięli udział w ciekawym,  popołudniowym spotkaniu z niezwykłym przyrodnikiem Panem Marcinem Kostrzyńskim. Spotkanie odbyło się  w Centrum Edukacji Ekologicznej. Pan Kostrzyński całe swoje życie poświęcił  poznawaniu przyrody i  rejestrowaniu życia zwierząt i ptaków w ich naturalnym środowisku. Jest autorem niezliczonej ilości felietonów, reportaży i filmów przyrodniczych nakręconych m.in. w Polsce, Norwegii czy Kanadzie. Od lat jest związany z realizacją wielu programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie, a także teleturniejów dla dzieci: ,,Sówka", ,,W koło natury" , ,,Król zwierząt".

     Młodzież gimnazjalna na spotkaniu miała okazję obejrzeć kilkanaście autorskich filmików o naszych krajowych zwierzętach i wysłuchać interesujących, często zabawnych opowieści Pana Marcina o życiu i zwyczajach  zwierząt. Wszystkich zachwyciła wypracowana przez lata, niezwykła interakcja przyrodnika z dzikimi zwierzętami. Dziki, jelenie, sarny, nawet kruk  - wszyscy wyczekują na przybycie  mieszkańca leśnego domu pod Toruniem czyli  Pana Marcina. A gdy następuje  "powrót do cywilizacji" zwierzęta  odprowadzają  swojego faworyta, goniąc na samochodem , czy rowerem. To było niezwykłe ...

    Warto wspomnieć, że przyrodnik zamieszcza autorskie filmy przyrodnicze opatrzone własnym komentarzem  i  tzw. "Przyrodyjki"  z myślą o najmłodszych na  swoim facebook'u i kanale youtube "Marcin z lasu".