Projekt Miasto Ełk – Razem dla bezpieczeństwa

26 września 2017r. (wtorek) w godz. 9.50 – 11.30 w sali 334 odbyło się spotkanie profilaktyczne klas trzecich  ze specjalistami: komisarzem ds. nieletnich p. Agatą. Jonik, terapeutą od uzależnień p. Wiktorem Kurczakiem, informatykiem p. Dariuszem Kruszewskim w ramach PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ IM. WŁADYSŁAWA STASIAKA NA LATA 2016 I 2017- Miasto EłkRazem dla bezpieczeństwa. Celem tego projektu jest: edukacja dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, cyberprzestrzeni, zagrożeń substancjami psychoaktywnymi , patologii społecznej i promocji zdrowego stylu życia. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z Komendą Policji w Ełku. Podczas spotkania uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zagrożeń i niebezpieczeństw płynących z sieci. Uczennica klasy trzeciej Maja Begicz opowiadała o swoich pasjach, zainteresowaniach sportem i sukcesach.

Kolejnym działaniem było przeprowadzenie ankiety w klasach drugich i trzecich na temat zagrożeń w sieci.

Zaproszono uczniów do udziału w konkursie multimedialnym: Agresji i nietolerancji mówimy: NIE!, który rozpocznie się 01.10.2017 i trwać będzie do 31.10.2017r. Prace konkursowe należy złożyć do pedagoga szkolnego do 30.10.2017r. na nośnikach CD/DVD. Praca konkursowa ma być prezentacją multimedialną lub krótkim filmikiem na temat edukacji i profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz powinna podejmować tematykę przemocy rówieśniczej, hejtu, stereotypów i uprzedzeń.