Dni Matematyki w naszej szkole

14, 15 i 16 marca obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dni Matematyki. 14.03 świętowaliśmy Dzień Liczby π. 15.03 obchodziliśmy Dzień Prostych Prostopadłych i Równoległych – uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w ubraniach w kratki i paski, a samorząd zestawił wyniki tej konkurencji. 100% uczniów kl. 3d miało na sobie takie ubrania. Nagrodą dla klasy był dzień kolorowy. Tego samego dnia odbył się też w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR- wzięło w nim udział 16 gimnazjalistów.

16 marca w bibliotece miały miejsce międzyklasowe zmagania – rozwiązywano rebusy, łamigłówki i skojarzenia matematyczne. Jury oceniło też matematyczne gazetki ścienne, przygotowane przez poszczególne klasy.

21 marca, na zakończenie wiosennego Rambitu, uroczyście nagrodzono zwycięskie klasy – 2c, 3d i 3e. Serdecznie gratulujemy!