Udział reprezentantów Gimnazjum nr 4 w Ełku

w XVI Międzynarodowym Marszu Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

9 września 2016 r. uczniowie Gimnazjum nr 4 w Ełku, reprezentanci klas: 2E, 3B i 3 D uczestniczyli w XVI Międzynarodowym Marszu Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku. W marszu wzięło udział 278 pocztów sztandarowych z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Stanów Zjednoczonych oraz Australii. Nasi uczniowie: Weronika Juszkiewicz, Aleksandra Łukaszewicz oraz Rafał Kolendo nieśli sztandar ełckiego oddziału Stowarzyszenia Sybiraków a następnie w szeregu pocztów sztandarowych reprezentowali Ełk podczas oficjalnych uroczystości w udziałem Anny Marii Anders oraz reprezentantów władz państwowych, miasta Białegostoku i województwa podlaskiego.

Była to żywa lekcja historii w obecności najstarszego pokolenia Polaków z Kresów zesłanych na Syberię oraz praktyczna lekcja patriotyzmu.

Opiekunem grupy była p. Maria Konopko.