Ściana marzeń

22 listopada 2016r. odwiedziło nasze gimnazjum Stowarzyszenie Alternatywa, które od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Ełku. Jest to forma profilaktyki kierowanej do różnych grup wiekowych i społecznych. Marzenia się nie spełniają, my sami je spełniamy - to główne motto projektu, wspieranego przez ambasadorów, którzy przedstawiając swoje historie, motywują młodych ludzi do działania, a czasami też przestrzegają przed błędami, które sami popełniali. Swoją historię przedstawiła m.in. Katarzyna Sztramko, kickboxerka z Ełku. Uczniowie klas pierwszych i drugiej chętnie opowiadali reporterce Radia 5 o swoich zamierzeniach, celach i pragnieniach. Marzeniem niektórych osób jest np. spełnianie marzeń innych. Podczas spotkania punktem kulminacyjnym było zapisanie przez wszystkich uczestników swoich marzeń na specjalnej ścianie. Poprzez symboliczny gest uczestnicy dodali sobie i innym wiary w ich spełnienie. Myśląc o marzeniach, często wyobrażamy sobie spektakularne, niedostępne osiągnięcia. A przecież marzenia, kreujemy my, ludzie i tylko od nas zależy, czy podejmiemy wysiłek, by je spełnić, o czym mogła się przekonać młodzież naszej szkoły.