Pomagamy

Czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia jest zawsze bardzo pracowity, ale również dający wiele pozytywnych emocji. Nie od dziś wiadomo, że pomaganie bliźnim ma ogromny sens. Społeczność naszej szkoły włączyła się do corocznej akcji Szlachetna Paczka. Sprawnie zgromadziliśmy potrzebne rzeczy, a paczka trafiła do potrzebującej rodziny.

5 grudnia 2016 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w Gali Wolontariatu Caritas. Impreza była zorganizowana przez Caritas Diecezji Ełckiej w Ełckim Centrum Kultury. Zostały tam wręczone nagrody dla najbardziej zasłużonych wolontariuszy.

27 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum nr 4 w Ełku wzięło udział w dniach 9.12-10.12.2016 roku w Bożonarodzeniowej Zbiórce Żywności Tak, pomagam. Młodzież zbierała żywność w 3 sklepach na terenie miasta. Uzbierane produkty były podarowane najuboższym rodzinom przed Świętami Bożonarodzeniowymi.

W dalszym ciągu w szkole trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla chorego chłopca Tymona.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w akcjach.