Mikołaje z G4

20 grudnia uczniowie Gimnazjum nr 4 w Ełku po raz piąty wyruszyli do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Akcja, której organizatorką była pani Bożena Urban, odbyła się pod hasłem Mikołaje z G4 i miała na celu wręczenie dzieciom świątecznych podarunków, wspólną zabawę i integrację szkół.

Gimnazjaliści, z klas 3d, 2e i 1b, obdarowali w tym roku paczkami świątecznymi dzieci z przedszkola i klas 1-6. Przygotowano łącznie 78 paczek. Do tegorocznej akcji, po raz drugi, dołączył Miejski Zakład Komunikacji w Ełku. Dyrekcja MZK, bez obciążania kosztami, udostępniła nam autobus, który zawiózł nas w obie strony.

Mikołaje zostali ciepło przyjęci – podopieczni szkoły specjalnej wystąpili przed nami z pastorałkami i układami tanecznymi, co wywarło na nas duże wrażenie i bardzo wzruszyło. Największym zaskoczeniem był występ niepełnosprawnej Kamili, która pięknie zaśpiewała „Piosenkę o Świętym Mikołaju”. Następnie wychowankowie Ośrodka obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów z G4.

W końcu nadszedł czas na prezenty. Gimnazjaliści wyczytywali imiona wybranych przez siebie dzieci i obdarowywali je starannie przemyślanymi, dopasowanymi indywidualnie do każdego dziecka upominkami, a one w zamian za to dawały im kartki z życzeniami. Gdy już wszystkie paczki zostały rozdane, zostało nam trochę czasu na wspólną zabawę.

Bez wątpienia wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym stanowiła dla każdego wielkie przeżycie. Poruszeni byli zarówno gimnazjaliści, jak i obdarowane dzieci, a także dyrekcja i opiekunowie obu szkół. Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Ełku pokazali, że mają wielkie serca, a każde przedsięwzięcie polegające na dzieleniu się uśmiechem i uprzejmością jest warte realizacji.