Kresy nas łączą

4 marca 2017 roku o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku odbyła się kolejna sesja popularnonaukowa pod hasłem „Kresy nas łączą”. Była ona, jak zawsze, integralną częścią obchodów Jarmarku Kaziuka w Ełku, w tym roku XXVIII.

Tegoroczna sesja była kontynuacją cyklu tematów poświęconych miastom kresowym i ich roli w historii i kulturze polskiej. Obszarem wspomnień i rozważań była Lida, miejsce urodzenia wielu wybitnych Polaków. Temat sesji brzmiał: Szlakiem miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej - Lida.

Nasi uczniowie z klas drugich przygotowali i wygłosili referaty na temat architektury Lidy. Gimnazjum nr 4 w Ełku reprezentowali: Klaudia Frąckiewicz i Aleksandra Winiarczyk z klasy 2D oraz Mateusz Duba z klasy 2E. Pomimo że nasi uczniowie byli najmłodszymi spośród referujących, to zaprezentowali się wspaniale. Jesteśmy z nich dumni, ponieważ pozostali uczestnicy to uczniowie klas drugich ełckich szkół średnich.

Maria Konopko