ŚWIATOWY DZIEŃ HIV/AIDS

1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień HIV/AIDS. Każdego roku już od siedemnastu lat w naszej szkole podejmujemy wiele inicjatyw na rzecz promocji zdrowia między innymi zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

Odbyły się różne działania w tym zakresie, m.in. w każdej klasie przeprowadzono pogadanki na temat wirusa HIV, bezpiecznych i ryzykownych zachowań. Młodzież przygotowała prezentacje multimedialne oraz plakaty, które prezentowane były na korytarzach szkolnych. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, przygotowując się do Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Celem wszystkich inicjatyw jest przybliżenie młodzieży zagrożeń i skutków wywołanych wirusem HIV i zrozumienie problemów AIDS. Ważnym zadaniem jest również uświadomienie odpowiedzialności za siebie i innych a także kształtowanie postaw wobec ludzi zakażonych.

Wyniki Konkursu Widzy o HIV/AIDS:

I miejsce –Aleksandra Chojęta kl. III D

II miejsce – Oliwia Gienieczko kl. IIIC