Tak się Polska zaczęła - refleksja dla teraźniejszości i przyszłości.

12.10.2016r. w naszej szkole został wystawiony spektakl pt. Tak Polska się zaczęła – refleksja dla teraźniejszości i przyszłości. Występ przygotowany był z okazji obchodów 1050. rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 3C, 3B, 2D, 2E oraz 1C pod pieczą p. Teresy Cybulskiej, p. Moniki Brodowskiej oraz p. Jolanty Bożyk. Obejrzeli je wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, którzy mogli przypomnieć sobie dawną historię państwa oraz zdać sobie sprawę, jak ważne było to wydarzenie w dziejach naszej ojczyzny. Chrzest Polski zmienił na zawsze rolę Polski w krajach europejskich i sposób postrzegania nas jako jednego z liczących się państw na starym kontynencie.