Uroczysty apel z okazji
98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas drugich i trzecich, pod kierunkiem pMarii Konopko, zaprezentowali kilka scenek rodzajowych przeplatanych wierszami i wspólnie śpiewanymi piosenkami patriotycznymi. Wcielili się w postaci żyjące w 1918r. Dowiedzieli się, że budowanie na nowo swojego państwa wcale nie było prostą sprawą, a próba unifikacji trzech zaborów w wielu aspektach życia nastręczała sporo problemów związanych również z codziennym funkcjonowaniem. Polacy przecież żyli od ponad 123 lat w różnych zaborach i byli obywatelami Rosji, Austrii i Prus. Upragniona wolność stała się więc nie tylko wydarzeniem na skalę europejska i światową, ale również wyzwaniem i zadaniem dla Polaków.

Wszyscy uczniowie biorący udział w tej trudnej inscenizacji stanęli na wysokości zadania. Była to żywa lekcja historii.