"Szlachetna paczka" w naszej szkole

W ramach akcji ,,Szlachetna paczka’’ od 1 grudnia w naszej szkole zbieraliśmy odzież, żywność, zabawki i środki chemiczne dla rodzin potrzebujących. Uczniowie wszystkich klas odpowiedzieli na apel opiekunki Szkolnego Koła Caritas, pani Teresy Cybulskiej i bardzo się zaangażowali w pomoc innym. W szybkim tempie sala 013 stała się magazynem, gdzie uczniowie składują przynoszone przez siebie rzeczy. Produktów jest sporo, ale plany mamy duże i potrzebujących także jest wielu. Część z zebranych rzeczy już trafiła do konkretnych osób. 14 grudnia razem z panią Jolantą Bowżyk, która również zaangażowała się w to charytatywne dzieło, pojechałyśmy podarować paczki trzem rodzinom. Było to bardzo przyjemne uczucie. Już w drzwiach powitały nas uśmiechy na ich twarzach. Złożyłyśmy świąteczne życzenia, zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcie i wróciłyśmy do szkoły z ogromną satysfakcją z pomocy innym. Dziękujemy wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu, za dobrą wolę i przynoszenie potrzebnych artykułów. Szczególnie chciałybyśmy podziękować jednemu z uczniów klasy I b, dzięki któremu rodzina otrzymała tak potrzebne jej piętrowe łóżko. Warto pomagać, żeby świat zmieniał się na lepszy, żeby więcej ludzi się uśmiechało i miało powody do radości. Poza tym uśmiech na twarzy drugiej osoby, powoduje uśmiech również na naszych twarzach:)

Ania Stradczuk, Wiktoria Truszkowska, Weronika Albin ze Szkolnego Koła Caritas