ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZDROWIA 2016

Od 1950 roku, w rocznicę utworzenia WHO, dzień  7 kwietnia  obchodzony jest na całym świcie jako Światowy Dzień Zdrowia. Inicjuje on miesiąc zdrowia   i rok działań realizowanych pod hasłem „Pokonać cukrzycę”. Wraz ze wzrostem zachorowań na cukrzycę, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy na temat,  jak można zminimalizować  ryzyko wystąpienia  choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie prezentacji, ulotek i plakatów dotyczących cukrzycy.

Wszystkim  uczniom została przekazana przez radiowęzeł informacja o problemach cukrzycy na świecie  i w Polsce, o czynnikach szybkiego rozprzestrzeniania się oraz sposobach zapobiegania i leczenia.

Na długiej przerwie na jednym z korytarzy  gimnazjaliści obejrzeli prezentacje multimedialne i filmy przygotowane przez kolegów. Dotyczyły one tematu przewodniego  tegorocznych obchodów.  Uczniowie byli częstowani owocami i warzywami. Otrzymali również ulotki informacyjne. Całość koordynowała p. Urszula Osowska.