W środę 02 marca2016 r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Biebrzańskiego Parku Narodowego p. Sylwię Gadomską  oraz p. Ewelinę Sigiel z Centrum Edukacji Ekologicznej
w Ełku. Projekt "Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo" spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Prelekcja o osobliwościach parków w Polsce ,
a zwłaszcza o unikatowych zasobach Biebrzańskiego Parku Narodowego  była niezwykle ciekawa.

W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2c i 3b, których  członkowie przejawiają  zainteresowanie ekologią i ornitologią. Uczniowie  ci uczestniczyli w jesiennym projekcie ekologicznym koła turystycznego, systematycznie  też biorą udział w poznawaniu mazurskiej przyrody i działaniach na rzecz środowiska oraz wędrówkach ornitologicznych.   Koordynatorem spotkania była nauczycielka geografii i opiekunka koła turystycznego - p. Danuta Krupińska.