Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

„Master of Reading Comprehension”

W bieżącym roku szkolnym zorganizowaliśmy po raz kolejny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Master of Reading Comprehension”. W poprzednich latach odbyły się edycje „Word Master – Mistrz Słówek” oraz „English Grammar Master – Mistrz Gramatyki Angielskiej”. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 4 w Ełku 25 listopada 2015r. Został przeprowadzony w języku angielskim w formie testu pisemnego, w którym wystąpiły zadania typu prawda/fałsz, wielokrotnego wyboru, dobieranie.

Głównym celem naszego konkursu było wyłowienie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji, motywowanie do poszerzania swojej wiedzy leksykalnej, rozwijanie umiejętności pracy z tekstem, czytania ze zrozumieniem, jak również promowanie języka angielskiego oraz szerzenie przyjaźni pomiędzy uczniami gimnazjum powiatu ełckiego.

Zakres materiału konkursowego obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne na poziomie gimnazjalnym.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiły cztery ełckie gimnazja: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Stradunach. W skład komisji konkursowej, która na bieżąco oceniała prace uczestników, weszli nauczyciele – opiekunowie poszczególnych grup.

Trzy osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki, otrzymały kolejno tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza. Walka o tytuł była bardzo emocjonująca, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero podczas drugiej dogrywki. W bieżącym roku szkolnym wszystkie tytuły powędrowały do Gimnazjum nr 2:

I miejsce – Zuzanna Miakinin Gimnazjum nr 2 w Ełku

II miejsce – Karolina Gąsowska Gimnazjum nr 2 w Ełku

III miejsce – Daria Łysenko Gimnazjum nr 2 w Ełku

Zdobywcom tytułów przyznano nagrody, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Sponsorem nagród było Wydawnictwo Oxford University Press oraz Wydawnictwo Macmillan.