POST

POST to Polityka Oświatowa Samorządu Terytorialnego. Jest to lokalna koncepcja strategii oświaty w Ełku i powiecie ełckim. Jej podstawowym celem jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia oraz pełnienia różnych ról społecznych, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców, uczniów oraz społeczności lokalnej. Prace zaczęły się już jesienią.

9 maja uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w jednym z ostatnich etapów POST-u, czyli zaplanowaniem konkretnych działań i rozwiązań, które funkcjonować mają w naszej placówce w latach 2016 – 2023. Metodą warsztatową, wraz z uczniami Gimnazjum nr 2 i 3, wypracowali ciekawe pomysły, nad którymi teraz będą pracować, by przełożyć je na konkretne działania.

Uczniowski zespół POST:

1. Naumowicz Kamila – 2c