Finał V Międzyszkolnego Konkursu Poezji Angielskiej

"Word which can change the world"

17 lutego w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu odbyła się V gala finałowa Międzyszkolnego Konkursu Poezji Angielskiej "Word which can change the world".

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisanie dwóch wierszy w języku angielskim na dowolny temat i w dowolnej konwencji. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów językiem angielskim, wskazanie alternatywnych możliwości operowania nim, zainteresowanie poezją, pobudzanie wyobraźni i wrażliwości, jak również wyszukiwanie szczególnie uzdolnionej młodzieży i promowanie jej twórczości.

W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 10 poetów z 5 okolicznych szkół gimnazjalnych, których mogli poznać zaproszeni przybyli goście, wśród których znaleźli się między innymi Burmistrz Orzysza p. Zbigniew Włodkowski oraz Wicestarosta Piski p. Marek Wysocki.

Do jury konkursu zaproszeni zostali nauczyciele języka angielskiego: p. Izabela Łochowska (doradca metodyczny z MODN w Ełku), p. Mariola Chmielowiec-Wałachowska (Gimnazjum w Orzyszu) oraz p. Mirosław Rostkowski (Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu). Wśród nagrodzonych osób znalazła się uczennica naszej szkoły, Barbara Milewska z klasy I D, która zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Nauczyciel języka angielskiego

Joanna Laszczkowska