Kolejny sukces naszych uczniów

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w konkursie organizowanym przez ełcki Oddział Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny Rzeczpospolitej oraz Muzeum Historyczne w Ełku. Uczniowie mieli za zadanie napisać pracę dotyczącą II Wojny Światowej
i okresu powojennego na podstawie wspomnień świadków tych wydarzeń. W kategorii gimnazjów nasi uczniowie byli nie do pokonania. I miejsce zajął Mateusz Karanowski z klasy III b , II miejsce ex aeqo Paulina Jędrusik z klasy I b oraz Ola Guziejko z klasy III c.
III miejsce zajęła Anna Koronkiewicz z klasy III b. Uczniów przygotowała pani Jolanta Bowżyk. Podsumowanie konkursu odbyło się odbyło się w Szkole Artystycznej. Nie zabrakło tam również naszego chóru Canzonetta pod kierunkiem pani Anny Swiderskiej, który uświetnił uroczystość.

Więcej informacji i wywiad z laureatem konkursu na stronie radia 5.