TRZY PIERWSZE MIEJSCA NASZE!

Piątek, 18 marca, okazał się wyjątkowo fortunny dla naszych gimnazjalistów. Ekipa pani Mileny Laszkowskiej zmierzyła się z Konkursem IRELAND - GREEN BEAUTY QUEEN, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ełku. Konkurs odbył się z okazji obchodzonego 17 marca Dnia Świętego Patryka. Pytania nie odnosiły się wyłącznie do samego patrona Irlandii, ale dotyczyły wielu zagadnień: historii, polityki, literatury, wierzeń ludowych tego kraju np:

What is the name of Ireland's smallest city? (Jak nazywa się najmniejsze miasto w Irlandii?)

What is Irish currency?  (Jaką walutę ma Irlandia?)

Łatwo nie było, ale nasi zawodnicy nie pozostawili cienia wątpliwości "kto tu rządzi". Gimnazjaliści z Czwórki pokonali uczniów z gimnazjów Powiatu Ełckiego i zajęli trzy pierwsze miejsca:

Jakub Lutyński - klasa II b  - zaszczytne I miejsce i karta prezentowa do Empiku o wartości 100,00 zł

Rafał Merchelski - klasa II b - II miejsce

Zuzanna Wróbel - klasa II b - III miejsce.

Uczniów przygotowała do konkursu pani Milena Laszkowska.