Dzień Dziecka w G4

Od rana w naszej szkole młodzież chwaliła się tym, że dużo czyta i to ze zrozumieniem! O 800 w sali gimnastycznej pojawił się duch Henryka Sienkiewicza, który nagradzał słodyczami gimnazjalistów poprzebieranych za postacie z jego książek. Kilka osób zaprezentowało wokalne interpretacje tekstów poetyckich. Wszyscy wiemy, że czytanie poezji jest trudne. A co dopiero śpiewanie! Cieszymy się, że uczniowie z takim entuzjazmem i brawami przyjęli śpiewających.

Dyrekcja również nagrodziła książkami i szarfami najlepszych czytelników w konkursie Polonistka mnie nie zagnie oraz uczestników historycznej Gry miejskiej.

Po 900 klasy trzecie prezentowały klasom drugim efekty pracy nad projektami edukacyjnymi. W tym roku szkolnym wszyscy realizowali pomysły wokół czasowników:

CZYTAM, UMIEM, ROZUMIEM.

Kreatywność uczniów, jak co roku, zaskakiwała. Nakręcono wiele filmów, rozdawano ulotki, przeprowadzano quizy, konkursy.

Najmłodsi gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się na plac Jana Pawła II, aby wziąć udział w miejskich obchodach Dnia Dziecka.