Vocabulary Challenge

W poniedziałek, 17 listopada, 11 uczniów naszej szkoły z klas I b oraz II c zmierzyło się
z angielskim słownictwem. Chętni gimnazjaliści podjęli "Wyzwanie Słówkowe" w ramach Tygodnia Lingwistycznego w Gimnazjum nr 4 w Ełku. Celem spotkania było sprawdzenie znajomości słownictwa, refleksu oraz umiejętności szybkiego uczenia się.

Zadanie było o tyle niezwykłe, że uczniowie mieli tylko 20 minut na naukę słownictwa na poziomie zaawansowanym. Wśród słówek znalazły się takie jak turnip, hospitality, czy też hang- gliding. Uczniowie otrzymali listę 40 słówek, technika nauki była dowolna :)

Ci, którzy nauczyli się co najmniej 25 słówek przeszli do drugiego etapu i stawili czoła trzeciemu w kolejności najdłuższemu wyrazowi w języku angielskim:
Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis.
Wyraz ten należało poprawnie przeczytać zgodnie z zapisem fonetycznym. Każdy uczestnik miał dwa podejścia do tego zadania.

Wyniki rywalizacji okazały się następujące: zwycięzcą okazał się Igor Przekop, klasa II c. Drugie miejsce wywalczył Jakub Lutyński z klasy I b, trzecim miejscem podzieliło się dwóch uczniów
z klasy I b: Rafał Merchelski oraz Demetrio Di Stefano. Gratulujemy!

Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Na zwycięzców czekały słodkie upominki
i dyplomy.

Organizatorkami "Wyzwania" były panie Milena Laszkowska i Małgorzata Duchnowska - Znosko.