Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

„English Grammar Master – Mistrz Gramatyki Angielskiej”

W bieżącym roku szkolnym zorganizowaliśmy po raz kolejny Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. W poprzednim roku nosił on nazwę „Word Master – Mistrz Słówek” i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bieżąca edycja odbyła się pod hasłem „English Grammar Master – Mistrz Gramatyki Angielskiej”.

Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 4 w Ełku 1 kwietnia 2015r. Został przeprowadzony
w języku angielskim w formie testu gramatycznego, pisemnego. Oceniana była poprawność odpowiedzi i zapisu.

Głównym celem konkursu było wyłowienie talentów i wspieranie uczniów zdolnych
w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji, motywowanie do poszerzania swojej wiedzy gramatycznej, jak również promowanie języka angielskiego oraz  szerzenie przyjaźni pomiędzy uczniami społeczności gimnazjalnej powiatu ełckiego.

Zakres materiału konkursowego obejmował zagadnienia gramatyczne na poziomie gimnazjalnym.

Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiły trzy ełckie gimnazja: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4. W skład komisji konkursowej, która na bieżąco oceniała prace uczestników, weszli nauczyciele – opiekunowie poszczególnych grup.

Trzy osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki, otrzymały kolejno tytuły Mistrza, I Wicemistrza i II Wicemistrza.

I miejsce – Klaudia Baran Gimnazjum nr 2 w Ełku

II miejsce – Kinga Kozaczek Gimnazjum nr 4 w Ełku

III miejsce – Inga Guberska Gimnazjum nr 2 w Ełku

Zdobywcom tytułów przyznano nagrody, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe dyplomy
i drobne upominki.
Głównym sponsorem nagród był Oxford University Press. Upominki dostarczyło nam Wydawnictwo Macmillan.