OBÓZ JĘZYKOWO - REKREACYJNY

28 maja, w czwartek, 30 osobowa grupa naszych gimnazjalistów wraz z opiekunkami panią Laszkowską i panią Duchnowską- Znosko wyruszyła na podbój malowniczego Żarnowa. Kiedy dotarliśmy do Pensjonatu połączonego ze stadniną koni rozpoczęła się przygoda.

Program był bardzo napięty i nie było czasu na nudę. W związku z tym, że jeździectwo jest bardzo popularnym sportem w Wielkiej Brytanii, nasz obóz językowy rozpoczął się od jazdy konnej. Wcześniej jednak każdy musiał przygotować swojego konia oraz sprzęt. Kontakt z tymi wspaniałymi zwierzętami był ogromnym przeżyciem dla gimnazjalistów.

Kolejnym punktem programu były zajęcia z języka angielskiego. Zadania miały charakter leksykalno - gramatyczny i wymagały nie tylko znajomości języka angielskiego, lecz również refleksu i umiejętności pracy w grupie.

Jakkolwiek, nie samą nauką człowiek żyje i resztę dnia gimnazjaliści spędzili na zabawach np: bieg w workach, strzelanie z łuku czy też rzut podkową. Wszyscy czekali jednak na atrakcję wieczorną... nocny bieg po lesie. Uczniowie, uzbrojeni w latarki, wyruszyli na poszukiwanie wskazówek ukrytych w lesie. Po powrocie, około północy, każda grupa otrzymała pracę z języka angielskiego na noc - zadaniem było przeczytanie opowiadania o Sherlocku Holmesie i nauka 700 słówek na grupę. Jak się okazało - była to "bułka z masłem".

Kolejny dzień przywitał uczestników piękną pogodą, dlatego po przedstawieniu wyników nocnej pracy, od razu wskoczyliśmy na konie. Następnie, zabawy integracyjne np: bieg przez opony, gra w zbijanego czy też w "psychiatryka". Wszystkim dopisywały świetne humory.

Obóz zakończył się warsztatami językowymi. Z żalem pożegnaliśmy się z przemiłymi gospodarzami. Wszyscy zgodnie okrzyknęli, że za rok wrócimy tu na pewno.