NIEMIECKA PODRÓŻ

W ramach Tygodnia Języków Obcych  uczniowie  klasy I c i II a zabrali nas w niezwykłą podróż do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Grupy zaprezentowały swoje prace, które  związane były ze „Sportem” i „Kuchnią  Krajów Niemieckojęzycznych”.

Pierwszaki popisały się znajomością języka niemieckiego przedstawiając   prezentacje multimedialne, scenki sytuacyjne i przepisy kulinarne. Przygotowane przez nich rekwizyty
i przebrania wzbudziły duże zainteresowanie publiczności.

Uczniowie klasy 2a przybliżyli nam ciekawe informacje dotyczące sportowców reprezentujących kraje niemieckojęzyczne. Opowiadali w czasie wywiadu o swoich ulubionych dyscyplinach sportowych i prezentowali je w zabawny sposób. Spotkanie uświetnił występ dziewcząt, które energicznie zaśpiewały piosenkę „ Sport macht mir Spaβ”.

Nauczycielki języka niemieckiego : Anna Milewska i Ewa Redlin