zdjęcia                    protokół

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tegorocznej edycji młodzież wybierała kandydata na Prezydenta RP.

W ramach akcji uczniowie i uczennice przeprowadzili działania profrekwencyjne oraz lekcje o tematyce wyborczej i kompetencjach Prezydenta RP, a następnie zorganizowali szkolne wybory, w których młodzież głosuje na kandydatów zgłoszonych w wyborach powszechnych.

W tym roku, w czwartek 30 kwietnia 2015 roku, 259 uczniów naszej szkoły głosowało na kandydatów na Prezydenta RP, na których dorośli oddadzą głos 10 maja.

Jesteśmy przekonani, że każdy młody człowiek, również niepełnoletni, powinien mieć szansę wypowiedzenia się w sprawach publicznych, w zakresie tego kto i w jaki sposób powinien nas reprezentować. Uważamy, że młodzi ludzie powinni mieć prawo zabierania głosu w sprawach publicznych, także w okresie kampanii wyborczej.

koordynator akcji

Monika Brodowska