Sukcesy naszych uczniów w konkursach polonistycznych

9 kwietnia 2015 r. drużyna z naszej szkoły (Anna Helena Koronkiewicz 2B, Magdalena Próchniak 2B i Marta Kowalewska 3A) wzięła udział w III Regionalnym Turnieju Czytelniczym "Lekturomaniacy" w Olecku. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać 14 książek z podanego zestawu lektur i wykazać się ich świetną znajomością podczas zmagań turniejowych. Ponadto każdy zespół miał wcześniej przygotować: recytację fragmentu utworu (Ania recytowała frag. "Skąpca" Moliera), plakat zachęcający do przeczytania wybranej lektury (Magda i Marta wykonały plakat do "Nigdziebądź" Gaimana) oraz nakręcić film przedstawiający dowolną scenę z wybranego utworu (dziewczęta nakręciły filmik do II cz. "Dziadów"
A. Mickiewicza). W turnieju zmagali się gimnazjaliści z Judzik, Wieliczek, Olecka i Ełku.
Nasza drużyna zwyciężyła. Dziewczęta otrzymały atrakcyjne nagrody: tablety z nowoczesną aplikacją e-booka oraz książki. Gratulujemy!

O konkursie można przeczytać na stronie: olecko.wm.pl >>>

19 marca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku został rozstrzygnięty konkurs "Zakamarki Ełku".Zespół z naszej szkoły (Kacper Kasprzak, Maciej Pogorzelski, Bartosz Huryń) zajął I miejsce za spot reklamowy do własnego tekstu literackiego. Gratulujemy!