Konkurs na Najlepszą Prezentację Postaci Filmu Anglojęzycznego

W środę 19 listopada 2014 roku, w ramach obchodów Tygodnia Lingwistycznego, odbył się Konkurs na Najlepszą Prezentację Postaci Filmu Anglojęzycznego.

Wychowawcy klas wylosowali swoim uczniów jedną postać, związaną ze znanym młodzieży filmem anglojęzycznym. I tak, na korytarzu szkolnym spotkać można było Harrego Pottera (I c), Lorda Vadera z „Gwiezdnych Wojen” (I e), Batmana (II a), Supermana (II c), czy też Dr House (III d).

Swoją kreację danej postaci należało zaprezentować społeczności szkolnej i jury,
w którego skład weszli Pani wicedyrektor Bożenna Puławska, Pani pedagog Bogusława Rosołowska oraz Pani Małgorzata Duchnowska-Znosko, nauczyciel języka angielskiego. Członkowie jury, oceniając prezentacje uczniów, brali pod uwagę zgodność kreacji z postacią filmową, pomysłowość, estetykę wykonania stroju oraz ogólny wyraz artystyczny.

W ogólnej klasyfikacji III miejsce zajęła klasa I b, która zaprezentowała postać Jamesa Bonda. Tuż przed nią znalazł się Kubuś Puchatek, rewelacyjnie przedstawiony przez ucznia klasy I d. I miejsce zajęły równorzędnie aż trzy klasy: klasa II d i Jack Sparrow z filmu „Piraci
z Karaibów”, klasa III a i Robin Hood oraz klasa III b i Lara Tomb Rider. Gratulujemy!

Wszyscy bawili się fantastycznie, o czy świadczył tłum uczniów, którzy zebrali się, aby wspierać swoich kolegów. Była to chwila radości oraz oddechu od "zwykłych" zajęć.

Joanna Laszczkowska