EUROWEEK - OBÓZ LIDERÓW

Nasza szkoła we współpracy z Gimnazjalnym Stowarzyszeniem Edukacyjnym "Czwórka" przystąpiła do realizacji projektu "Młodzi Liderzy w Działaniu". Koordynatorem projektu jest pani Milena Laszkowska.
Na realizację zadania otrzymaliśmy dotację z budżetu Miasta Ełku w wysokości 4 500,00 zł.
Projekt zakłada wyjazd 30-osobowej grupy młodzieży oraz trzech nauczycieli na Obóz Liderów - Euroweek.

Program EuroWeek – Szkoła Liderów obejmuje 4 bloki tematyczne:
Praca w grupie,
Kierowanie,
Kultury świata,
Europa; stosunki międzynarodowe.

Część zajęć (do 50 %) będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców
i wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Ekwadoru, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Turcji i Peru.

W trakcie trwania szkolenia wszyscy uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się
z zasadami projektów Wolontariatu Europejskiego, projektów dotyczących Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki, Azji, jak również międzynarodowych wymian młodzieży. Ponadto każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez Europejskie Forum Młodzieży.

Po powrocie z obozu kolejnym etapem będzie przeprowadzenie Warsztatów Młodych Liderów we wrześniu i październiku. Warsztaty poprowadzą uczestnicy obozu w oparciu
o zdobytą wiedzę.
Z niecierpliwością czekamy na dalsze etapy.