Międzynarodowy Dzień Ziemi

W nawiązaniu do międzynarodowego Dnia Ziemi 2015 zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem:

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY, ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY.

Zebrane zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody
i gleby.

1.     Do 15 maja 2015r. Samorząd Uczniowski przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.

2.     Telefony następnie zostaną przekazane specjalistycznej firmie recyklingowej dokonującej profesjonalnej utylizacji urządzeń elektronicznych.

3.     Szkoły, które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole i dodatkowo zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymują nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne lub inne nagrody rzeczowe.

4.     Telefony można przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy do aktywnego udziału w akcji, pokaż, że losy środowiska nie są ci obojętne!

Bożena Urban i Anna  Milewska