Musical "Upiór w operze"

4 marca 2014 roku nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Białegostoku. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy IIIa i IIIc. Główną atrakcją wycieczki było obejrzenie najsłynniejszego  musicalu na świecie, „Upióra w Operze” Andreya  Iloyda  Webbera, w polskiej wersji. Produkcja wystawiana jest obecnie w Operze i Filharmonii Podlaskiej, czyli najnowocześniejszej tego typu placówce w Polsce.

Około 9:30 byliśmy już na miejscu. Czekał tam na nas impresario, który oprowadził nas po budynku opery i opowiedział nam  o wcześniejszych przedstawieniach. Dowiedzieliśmy się, że każda inscenizacja była wielką produkcją, oglądaną przez setki tysięcy widzów. Najbardziej zadziwiły nas wymiary sceny: prawie 300 metrów kwadratowych powierzchni  oraz wysokość      6 pięter nad sceną  i 3 pięter pod nią. Umożliwia to między innymi wprowadzanie różnych wariantów dekoracji  oraz korzystanie z wielu zapadni wmontowanych w podłogę.

Dokładnie o 11:00 zaczęło się przedstawienie. Już pierwsza scena zrobiła na nas ogromne wrażenie, gdyż dla większości było to pierwsze wydarzenie na taką skalę. Główne role zagrali Paulina Janczak, Łukasz Dziedzic oraz Bartłomiej Łochnicki. Jak na musical przystało, największą rolę odgrywał tu śpiew, w który wszyscy wsłuchiwali się rozmarzeni. Pozostałe elementy, czyli śpiew i gra aktorska, również były dopracowane w najmniejszych szczegółach. Przepiękne dekoracje przygotowane przez Pawła Dobrzyckiego wprowadziły nas w nastrój XIX- wiecznego Paryża. Zastanawiało nas, ile pracy trzeba włożyć, aby stworzyć coś tak wspaniałego. Dziewczyny podziwiały stroje postaci, a chłopcy zastanawiali się nad działaniem mechanizmów  w podłodze, dzięki którym np. aktor znikał. Po spektaklu, z ust wszystkich można było usłyszeć „wow!”.

Z opery udaliśmy się do Galerii Białej. Do domu wróciliśmy około 18:30. WYCIECZKĘ ZALICZAMY DO UDANYCH :)