Sprawozdanie z Powiatowego Turnieju Wiedzy z Języka Angielskiego:
 „DON’T BE LAZY – ENGLISH CAN BE CRAZY!!!”

9 kwietnia 2014r. w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy             z Języka Angielskiego: „DON’T BE LAZY ENGLISH CAN BE CRAZY!!!” zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego z Gimnazjum nr 4.

W turnieju wzięła udział młodzież z gimnazjów powiatu ełckiego: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum   nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Prostkach oraz Gimnazjum nr 4. Pięć pięcioosobowych drużyn musiało zmierzyć się z dwunastoma konkurencjami. Były to między innymi: domino, magiczny kwadrat, drzewo rodzinne, skojarzenia, krzyżówka, komiks czy też tekst do uzupełnienia. Nad przebiegiem pracy czuwała komisja, w skład której wchodzili opiekunowie poszczególnych drużyn. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 3, drugie miejsce uczniowie z Gimnazjum nr 2 a trzecie miejsce uczniowie z Gimnazjum nr 4.

Głównym celem naszego turnieju było promowanie języka angielskiego, motywowanie do nauki języków obcych a także szerzenie przyjaźni pomiędzy uczniami gimnazjów powiatu ełckiego.

Na zakończenie drużyny, które zajęły pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymały dyplomy
i  atrakcyjne nagrody książkowe, pozostałe drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa dla każdego uczestnika a opiekunowie dyplomy podziękowania za przygotowanie uczniów oraz za pracę
w komisji.

Sponsorem nagród było Wydawnictwo Oxford University Press a współorganizatorem turnieju było Gimnazjalne Stowarzyszenie Edukacyjne „Czwórka” w ramach projektu
„Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT”
finansowanym z budżetu miasta Ełku.