13 listopada 2013r. uczniowie klas drugich i trzecich pod opieką p. Jolanty Bowżyk,
p. Marii Konopko i p. Elżbiety Klimaszewskiej wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem było Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczniowie mieli okazję zwiedzić budynek Muzeum, który , jak opowiadała Pani Przewodnik jest jednym z najnowocześniejszych na świecie pod względem zastosowanych rozwiązań architektonicznych i materiałów. Cały budynek ma wymiar symboliczny, począwszy od umiejscowienia na terenie dawnego getta żydowskiego,
a skończywszy na rozwiązaniach wewnątrz budynku – na przykład dach jest tak zbudowany, że ma symbolizować przejście Żydów przez Morze Czerwone. Uczniowie obejrzeli także wystawę czasową pod tytułem „Biografie Rzeczy” oraz replikę drewnianej synagogi z Gwoźdźca. Najbardziej jednak wszystkim podobały się zajęcia, przeprowadzone przez pracownicę Muzeum. Uczniowie zagrali w grę memory i zbudowali kartonowe modele żydowskiego domu modlitwy. Zbudowane modele można było zabrać ze sobą. Kolejnym punktem programu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej. Młodzież miała okazję przebywać w miejscu publiczności na Sali obrad Sejmu.
W czasie pobytu młodzieży obradował tam akurat Senat, ponieważ sala tej wyższej Izby znajduje się w remoncie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać kilku wystąpień senatorów na temat gospodarki energetycznej w naszym kraju. W czasie spotkania z przedstawicielem Biura Edukacji Sejmu uczniowie mieli okazję poznać historię polskiego parlamentaryzmu oraz poznać drogę ustawy. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał egzemplarz Kroniki Sejmowej oraz kartę z informacjami dotyczącymi funkcjonowania pierwszej izby polskiego parlamentu. Do domu uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale za to pełni wrażeń.