Międzyszkolny Piknik Angielsko-Niemiecki

w Ełku.

W imprezie brała udział młodzież z czterech ełckich gimnazjów: Gimnazjum nr1, Gimnazjum nr2, Gimnazjum nr3 oraz Gimnazjum nr4. Zaproszone zostały  sześcioosobowe drużyny, składające się z uczniów uczących się zarówno języka angielskiego, jak i niemieckiego.

Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z dziesięcioma zadaniami w języku niemieckim
i angielskim, wśród których były m. in. kalambury, odgadywanie obrazków, dyktando, krzyżówka czy też poprawianie błędów w tekście. Szkoły nie rywalizowały ze sobą, ponieważ drużyny zostały utworzone w drodze losowania.

Celem pikniku było m. in. doskonalenie znajomości języka obcego, rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, jak również integracja uczniów szkół gimnazjalnych miasta Ełku.

Nauczycielom podziękowano  za udział szkół w zabawie, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a drużyna zwycięzców została nagrodzona dodatkowo słodkim upominkiem.

Spotkanie zakończyło się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek.